Huispedia
583 m2 wonen
50.080 m2 perceel
11 kamers

Huisterheide 1

583 m²
50080 m²
11 kamers
8521 NC Sint Nicolaasga
Vraagprijs
€ 2.500.000
€ 4.288/m²
Vraagprijs per m²
€ 1,94M – 2,25M
Huispedia Woningwaarde
20 m²
Buitenruimte

Over deze woning

Is dit een goed moment om dit huis te kopen?

247 dagen te koop
Risicoanalyse Documentencheck
NSW Landgoed Huize Boschoord midden in het Friese Bos- en Merengebied
Misschien heeft u hier wel eens overnacht, tijdens een romantisch uitje voor twee, om te genieten van het prachtige Friese land. Overdag zeilen op de Friese meren of 18 holes lopen op de BurgGolf Sint Nyk. Of misschien zoekt u al langer naar hét perfecte landgoed met dat ene, betoverend mooie huis… Het lieflijke en beeldschone Huize Boschoord gelegen tussen Lemmer en Joure, heeft een indrukwekkende historie: van buitenverblijf van belangrijke notabelen tot luxueuze en romantische Bed & Breakfast - er valt genoeg te vertellen over dit charmante landgoed met bos, vijver en koetshuis. Nu is het tijd dat het verhaal verdergaat, met nieuwe vertellers en nieuwe belevenissen.
8 SUITES
Acht suites telt het huis, alle met een eigen badkamer. De woonoppervlakte is niet mis: 568m², verdeeld over een souterrain, een bel-etage en een zolderverdieping, en de bijbehorende grond bestrijkt ruim 50.000m2. Er is een heuse rotonde rond het huis, zodat het carros gemakkelijk af- en aanrijdt.
Huize Boschoord is in 1871 gebouwd als buitenhuis om de grote stad (Leeuwarden) te kunnen ontvluchten. De bouwstijl laat zich definiëren als eclectisch, zij het wel zeer innovatief voor die tijd, met de elementen uit de chaletstijl, maar ook de toepassing van de kleuren in het metselwerk.
Het huis is in de afgelopen jaren liefdevol gerestaureerd en gemoderniseerd. Oud en nieuw gaan moeiteloos samen, en veel van de verduurzaming zit onder de motorkap; de ambiance is authentiek en neemt ons mee naar de glorieuze 19e eeuw, waar het romantiek troef was. Dit buitenhuis is doorspekt met fraaie details; gouden acanthusbladeren rond de trapleuning, een marmeren bassin waar een dolfijn waterspuwt, de fraaie haardpartijen, kleurrijke damasten wandbespanning en de krullerige sierlijsten - om maar een tipje van de sluier op te lichten.
GESCHIEDENIS
Om erfgoed te bewaren, hoef je geen familie te zijn. Als bewoner van Huize Boschoord staat u op de schouders van de reuzen die hun stempel op Friesland drukten: Vegelin, Van Hoogendorp, Van Welderen, Eysinga… Als grietmannen (vandaag noemen we die rol kantonrechter) en burgervader bekleedden ze belangrijke functies in deze contreien.
Dit prachtig ensemble was in 1871 gebouwd als buitenhuis voor burgemeester Bernard van Welderen Baron Rengers (1868-1896). Het huis bouwde hij op het landgoed van zijn neef, jonkheer F.J.J. van Eysinga. Na diens overlijden, verkocht zijn zoon het huis aan Van Eysinga, en zo is dit schitterende buiten al sinds jaar en dag in dezelfde familie gebleven. Maar iedere generatie heeft toevoegingen gemaakt: ‘In 1910 werd het gevelwerk gemoderniseerd, waarbij de oorspronkelijke pleisterornamentiek nagenoeg geheel werd verwijderd om plaats te maken voor baksteenornamenten. Ook werd ten noorden van de suite een biljartkamer aangebouwd. Rond 1968 werd het huis geschikt gemaakt voor permanente bewoning met modern wooncomfort. Daarbij werden, behalve verwarming en elektra, ook de interieurs gemoderniseerd. De zolders werden ingebouwd met kinderkamers en badkamers; ten behoeve van extra zonlicht in de slaapkamers zijn ronde ramen in de zijwangen van de middenbouw en extra dakvensters aangebracht; de biljartkamer werd keuken met bijkeuken en van drie kamers op de bel-etage werd een grote salon gemaakt.’ (bron: RCE)
RESTAURATIE (2010-2017)
Boschoord is recentelijk grondig gerestaureerd met een investering van ruim 1,2 miljoen euro. Tussen 2010 en 2017 zijn de souterrainvertrekken en kamers flink aangepakt, waarbij de 8 slaapkamers elk een eigen badkamer kregen en dakramen werden toegepast. Diverse verduurzamingsmaatregelen zijn al getroffen, zoals dakisolatie en dubbel glas. De woning is ook voorbereid voor de installatie van zonnepanelen op het dak.
DE TOUR
BEL-ÉTAGE
Door de symmetrische opzet, de verhoogde gootdelen en het rode schilddak, straalt het huis de belofte van overdaad en gezelligheid uit. Schitterend vanbuiten, vanbinnen nóg mooier.
Aan de voorzijde van het huis een fraaie bordestrap en overdekte entree. De met marmer belegde hal verdeelt de bel-etage in twee delen. Van origine zal dit enerzijds keuken en eetgedeelte zijn geweest, anderzijds zou verpozen, spel, zitten bij de haard zijn geweest. Thans zijn beide delen salons.
Bij binnenkomst links de grote salon, met de indrukwekkende zwart marmeren haardpartij met een fraaie kroonlijst, geheel bekleed met bladgoud. De wanden zijn gedeeltelijk bespannen met goudkleurige damast en overal hangen de portretten van de familie.
Aan de rechterzijde de salon en-suite en de fabelachtig mooie eetkamer. De wandbespanning in een fonkelend lindegroen is hier ook weer een prachtige blikvanger en een fraai décor voor de collectie erfstukken. Het kan prima zijn dat zelfs de verjaardag van de hond aanleiding genoeg vormt voor een uitgebreid diner met vrienden en familie, want deze ruimte vraagt om gezelligheid en samenzijn. In de hoek bevindt zich een ingebouwd kabinetje voor het pronkservies. Beide ruimtes hebben fraaie haardpartijen; de haard in de eetzaal stamt uit 1871, en wordt bekroond door een haardstuk aangebracht in 1931. Dit is het kinderportret van jonkheer Mr W.J.M., de grootvader van de huidige eigenaar.
Twee deuren vanuit de salon en eetkamer, leiden naar de voormalige biljartkamer, thans de keuken: deze is geheel Gastronorm ingericht, met RVS werkbladen, een kookeiland met 10 gastpitten, horeca-afzuigkap en twee grote ijskasten. De onderbouwkasten hebben frisse matwitte fronten en bieden meer dan genoeg bergruimte. Twee grote spoelbakken met een flexibele kraan (Quooker). Het prachtige houtwerk in Bentheimer Geel en de Toile-de-Jouy valletjes geven de afkomst van deze keuken aan, dat daar geen misverstanden over bestaan; er kan hier weliswaar hard worden gewerkt, maar altijd in stijl en van grote klasse. In de hal, aan de achterzijde rechts, de WC, en in het midden het trappenhuis.
SOUTERRAIN
Het souterrain is prachtig. Hier bevinden zich vier kamers van elk 30m²;
- De studeerkamer van jonkheer Cees – het voormalige gastenverblijf;
- De Oude Keuken – met antieke waterpomp en de koperen kranen, en het bed in de oude fornuisnis;
- De Meidenkamer – naast de wijnkelder en met vrij uitzicht over de tuin en het koetshuis;
- En de Speelkamer van de Freules.
VERDIEPING
De fraaie trappartij met een Perzische traploper, leidt naar de overloop. Deze wordt bijgelicht door het charmante daklicht met rozetvorm. Hier zijn de vier deuren naar de grote suites:
- De Harinxma Balkonkamer (35m²), met een fantastisch uitzicht over het hele landgoed, en het schattige ronde raampje;
- De Prinsen Balkonkamer (35m²), hier verbleven met regelmaat leden van het vorstenhuis;
- De Slaapkamer van Jonkheer Tjalling (30m²), met de lichtblauwe vloer en de prachtige open badkamer;
- De Kleedkamer van de Freule (30m²), met uitzicht op het Vegelinbos.
Alle kamers zijn voorzien van een eigen badkamer met inloopdouche, WC en wastafels, en de deluxe kamers hebben een vrijstaand ligbad.
TUIN/BOS/VIJVER/KOETSHUIS
Aan de achterzijde een bordestrap die leidt naar het grote terras in de tuin; een heerlijke plek om te ontbijten in de zon. Het perceel is ruim 5 ha. groot. Aan de achterzijde grenst de tuin aan het imposante Vegelinbos, dat hoort bij het landgoed, inclusief de grote vijver die uitnodigt tot zwemmen, picknicks aan de waterkant op het plankier, of een aanzoek bij zonsondergang. Al die dingen bij elkaar kan natuurlijk ook. Er is een theekoepeltje in chaletstijl uit 1900, een prieeltje aan het water en voor het koetshuis liggen plannen klaar zodat deze getransformeerd kan worden tot nieuwe B&B-suites of woonruimte met separate oprit.
SINT NICOLAASGA
Sint Nicolaasga ligt midden in het Friese Bos- en Merengebied, tussen Lemmer en Joure (8 minuten) en op twintig minuten van Sneek en Heerenveen. De A6 is vlakbij en maakt dat het landgoed mooi ontsloten ligt: Groningen bereikt u in drie kwartier, Leeuwarden in een goed half uur en Amsterdam in ruim een uur.
NSW GERANGSCHIKT LANDGOED
Het Rijksmonumentale huis (sinds 2007) en de grond zijn gerangschikt volgens de Natuurschoonwet en daarmee geniet de eigenaar ook fiscale voordelen zoals die gelden voor wat betreft inkomstenbelasting, vennootschapsbelasting, overdrachtsbelasting, schenk- en erfbelasting en onroerendzaakbelasting. Een hele waslijst, maar die voordelen zorgen ervoor dat het onderhoud en de instandhouding voor de eigenaar beter te behapstukken zijn.
Het betrokken ministerie beschrijft een NSW-landgoed als volgt: “Een landgoed is een, in Nederland gelegen, geheel of gedeeltelijk met bossen of andere houtopstanden bezette onroerende zaak. Daaronder begrepen dat waarop een buitenplaats of andere, bij het karakter van het landgoed passende, opstallen voorkomen, voor zover het blijven voortbestaan van die onroerende zaak in zijn karakteristieke verschijningsvorm voor het behoud van het natuurschoon wenselijk is". De NSW biedt veel maatschappelijke voordelen, de allerbelangrijkste is de instandhouding van vele prachtige buitenplaatsen, landgoederen en natuurgebieden. Dit wordt mede gerealiseerd door de eigenaren van NSW-landgoederen een aantal fiscale voordelen te beiden. Hier zijn drie belangrijke voordelen van een NSW-landgoed:
Voordeel 1: Schenk- en erfbelasting Voor opengestelde NSW-landgoederen wordt de waarde waarover de schenk- en erfbelasting wordt geheven op € 0 gesteld, wat betekent dat deze volledig zijn vrijgesteld. Niet-opengestelde landgoederen worden belast over de helft van de waarde. Het landgoed moet gedurende 25 jaar gerangschikt blijven en in bezit blijven van de verkrijger(s) om deze voordelen te behouden.
Voordeel 2: Inkomstenbelasting Onbebouwde grond die gerangschikt is onder de NSW is 100% vrijgesteld van heffing in box III van de inkomstenbelasting. Voor de eigen woning wordt rekening gehouden met een lagere WOZ-waarde, wat resulteert in lagere belaste inkomsten uit de eigen woning.
Voordeel 3: Vennootschapsbelasting NSW-landgoederen ingebracht in een B.V. kunnen aanspraak maken op volledige vrijstelling van vennootschapsbelasting, mits de B.V. hoofdzakelijk instandhoudingswerkzaamheden verricht en niet als onderneming wordt gezien.
Voordeel 4: Overdrachtsbelasting Er geldt een 100% vrijstelling van overdrachtsbelasting voor NSW-landgoederen, op voorwaarde dat het landgoed 25 jaar gerangschikt blijft. Bij niet-naleving wordt de vrijstelling ingetrokken.
Voordeel 5: Wet WOZ NSW-landgoederen hebben vaak een lagere WOZ-waarde door de instandhoudingsverplichting, wat resulteert in lagere belastingen zoals onroerendezaakbelasting en waterschapsbelasting. Deze lagere waardering geldt voor een periode van 25 jaar. Deze voordelen maken het bezit van een NSW-landgoed financieel aantrekkelijk en ondersteunen de duurzame instandhouding van cultureel en natuurlijk erfgoed.
Deze voordelen maken het bezitten van een NSW-landgoed niet alleen aantrekkelijk vanuit een financieel oogpunt, maar ook als een investering in cultureel en natuurlijk erfgoed, wat bijdraagt aan de duurzame instandhouding van belangrijke landschappelijke en historische waarden in Nederland.
BEZICHTIGEN
Huize Boschoord is een beeldig ensemble, en eentje dat ook commercieel zeer aantrekkelijk is. Uw eigen NSW-gerangschikt landgoed, instapklaar. Bent u geïnteresseerd geraakt? We geven u graag een voorproefje van "it swiete libben", het zoete leven.
DISCLAIMER
Deze informatie is met zorg samengesteld en deels gebaseerd op gegevens van de verkoper en/of derden. Hoewel gestreefd is naar een zo accuraat mogelijke weergave, kunnen aan de inhoud, waaronder teksten, bijlagen, plattegronden en maatvoering, geen rechten worden ontleend.
De vermelde oppervlakten zijn gemeten conform de NEN 2580-meetinstructie, waarbij afwijkingen niet zijn uit te sluiten. Deze aanbieding is geheel vrijblijvend en bedoeld als uitnodiging tot het uitbrengen van een bod. Voor objecten ouder dan 25 jaar worden standaard een ouderdoms- en indien van toepassing asbestclausule opgenomen in de koopakte.

Kenmerken

Overdracht

Vraagprijs
€ 2.500.000 v.o.n.
Vraagprijs per m²
€ 4.288
Aangeboden sinds
8 maanden
Status
Te koop
Aanvaarding
in overleg
Hoeveel moet ik bieden?
Bekijk nu

Bouw

Soort woonhuis
Vrijstaande woning
Bouwjaar
1871
Monument
Soort dak
Samengesteld dak bedekt met pannen
Hoeveel moet ik bieden?
Bekijk nu

Energie

Geschatte energiekosten
ca. € 223 per maand
Isolatie
dakisolatie, muurisolatie, vloerisolatie, dubbel glas (HR+ of HR++)
Verwarming
cvketel, vloerverwarming
Cv-ketel bouwjaar
2020

Oppervlakten & inhoud

Woonoppervlakte
583 m2
Perceeloppervlakte
50080 m2
Inhoud
2033 m3

Indeling

Aantal kamers
11 kamers (8 slaapkamers)
Aantal badkamers
8 badkamers en 2 aparte toiletten
Badkamervoorzieningen
douche, toilet, ligbad
Aantal woonlagen
3 woonlagen

Buitenruimte

Ligging woning
aan bosrand, aan water, aan rustige weg, buiten de bebouwde kom, in bosrijke omgeving, landelijk gelegen, vrij uitzicht, beschutte ligging
Balkon / terras
20 m2

Parkeergelegenheid

Soort parkeergelegenheid
Eigen parkeerplaats

Onderhoud

Binnen
Goed
Buiten
Goed

Kadastrale gegevens

LANGWEER P 671
Oppervlakte
50080 m2

Stond dit huis eerder te koop?

Eerdere vraagprijzen van dit huis, en wanneer het van de markt ging.

Huispedia Plus
  1. Terug op de markt
    € 2.500.000
  2. Uit de verkoop
  3. Terug op de markt

Huispedia Plus

Bied op dit huis zonder teveel te betalen

  • Biedadvies met winkans
  • Je Coach, van bezichtiging tot bod
  • Verkoopprijzen van vergelijkbare woningen

Wat is dit huis waard?

In de buurt stegen de huizenprijzen het afgelopen jaar met 4,7%.

€ 1.936.000 – 2.250.000
Huispedia Woningwaarde
€ 3.590/m²
Woningwaarde per m²
Deze woning
Gemiddeld in Nederland
Sinds 9 september 2026 berekenen we de woningwaarde op een nieuwe, nauwkeurigere manier. Lees hoe we de woningwaarde berekenen

Recent verkocht in de buurt

  • De Hege Bou. 19 Verkocht jul 2025 · vraagprijs € 1.595.000
    Winnend bod
  • Rûchhústerw. 2 Verkocht feb 2024 · vraagprijs € 1.650.000
    Winnend bod
  • Bied op objectieve data Met je kans op het huis bij elk bedrag.
  • Vergelijk soortgelijke woningen Inclusief over- en onderbieden.
  • Je eigen Coach Als enige echt aan jouw kant, van zoeken tot bod.

Maandlasten

Een schatting van al je vaste lasten. Pas de bedragen aan op je eigen situatie.

€ –
per maand
Hypotheek Belastingen Verzekering Gas/Water/Licht Internet
€
€
54250
€
Hypotheeksom € 2500000
Rentepercentage 4.51%
Doorlooptijd 30 jaar
Hypotheeklasten € 0 /mnd
Benieuwd hoeveel je maximaal kunt lenen?

Vergelijk 30+ hypotheekverstrekkers en bereken eenvoudig je maximale hypotheek. Zie zo direct wat je maximaal kunt lenen voor een woning.

Huishouden

OZB · eigenaar € 561,-
Rioolheffing · bewoners € 239,-
Afvalheffing · bewoners € 328,-
Watersysteemheffing gebouwd · eigenaar € 487,-
Watersysteemheffing ingezetenen · bewoners € 112,-
Zuiveringsheffing · bewoners € 232,-
Totaal per jaar € 1.960,-
Geschatte belasting € 163 /mnd

Tarieven 2026. OZB en watersysteemheffing over de WOZ-waarde van € 692.000 (peildatum 1-1-2025).

WOZ Huisterheide 1

De WOZ-waarde van Huisterheide 1 is 692.000 euro met peildatum 01-01-2025. Dit is 7.1% lager dan de gemiddelde WOZ-waarde in de Huisterheide en 66.9% lager dan de realistische woningwaarde van Huisterheide 1.

€ 12,- /mnd
€ 4,- /mnd
€ 5,- /mnd
Geschatte kosten € 21 /mnd
Gas ( m³/jr) € ,- /mnd
Water ( m³/jr) € ,- /mnd
Elektriciteit ( kWh/jr) € ,- /mnd
Geschatte kosten €  /mnd
Internet & TV € 45,- /mnd
Geschatte kosten € 45,- /mnd

Een beeld van Sint Nicolaasga: hoe goed bereikbaar, hoe gewild en wat voor buurt het is.

Is dit een goede buurt om een huis te kopen?

Er komen hier zo'n 2 woningen per maand te koop. Ontdek hoe het is om hier een huis te bezitten.

Verkoopprijs per m2

Verkochte woningen in Sint Nicolaasga in het afgelopen jaar.

Andere woningen
Bereikbaarheid in detail
  • Bushalte 0.22 km · 3 min. lopen
  • Snelweg afrit 2.74 km · 10 min. fietsen
  • Supermarkt 1.44 km · 5 min. fietsen
  • Basisonderwijs 1.51 km · 6 min. fietsen
  • Sneek Noord 15.78 km · Treinstation
  • Sneek 16.01 km · Treinstation
  • Akkrum 16.1 km · Treinstation

Afstanden zijn berekend in vogelvlucht. De werkelijke routes kunnen afwijken.

Demografie
Huishoudsamenstelling
Gezinnen met kinderen
33%
Eenpersoonshuishoudens
34%
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen
33%
Gemiddelde huishoudgrootte
2,3
Leeftijdsverdeling
0–14 jaar
14%
15–24 jaar
12%
25–44 jaar
22%
45–64 jaar
25%
65 jaar en ouder
27%

Leefomgeving

Een redelijk rustige plek met weinig groen. De lucht is schoon.

Past deze omgeving bij jou?

Dat hangt af van wat jij belangrijk vindt.

Fijn als je
  • graag water in de buurt hebt Er is water binnen 200 meter.
Minder fijn als je
  • een stille straat zoekt Overdag hoor je verkeer, zoals in een gewone woonstraat.

Rust

Soms geluid

Je hoort af en toe iets, maar niet meer dan in de meeste woonbuurten.

  • Gewoon verkeer overdag Zoals in een gewone woonstraat.
  • Soms verkeer 's nachts Af en toe hoorbaar.

Lucht

Schoon

Weinig uitlaatgassen en fijnstof in de lucht.

  • Weinig uitlaatgassen Minder dan in de meeste buurten.
  • Weinig fijnstof Minder dan in de meeste buurten.

Groen en klimaat

Weinig groen

Het dichtstbijzijnde park of plantsoen ligt op 880 meter. Er is water vlakbij.

Gebaseerd op meetmodellen. Wat je ter plekke merkt, kan afwijken.



Gijs Peters
Gijs Head of Data bij Huispedia

De realistische vraagprijs van Huisterheide 1 in Sint Nicolaasga ligt tussen de 1.936.000 en 2.250.000 euro. Deze waarde is 441.4% hoger dan de gemiddelde waarde van woningen in de Huisterheide. Met een vraagprijs van € 2.500.000 ligt deze dus hoger dan de realistische vraagprijs, ofwel de woning is hoog in de markt gezet. Wil je graag weten hoeveel je in dit geval zou moeten bieden op Huisterheide 1? Ontdek het met Huispedia Plus en krijg direct inzichten die enkel makelaars hebben.


Veelgestelde vragen

Wat is Huisterheide 1 waard?

Volgens de Huispedia Woningwaarde is de woning tussen € 1.936.000 en € 2.250.000 waard. Dat is een eerste schatting op basis van verkopen in de buurt, geen taxatie. De vraagprijs van € 2.500.000 is hoger.

Hoe lang staat Huisterheide 1 al te koop?

8 maanden, sinds 5 maart 2026.

Hoe groot is de woning en hoe is die ingedeeld?

De woning is 583 m² groot. Het perceel is 50080 m². Er zijn 11 kamers, waarvan 8 slaapkamers. Er zijn 8 badkamers. De woning heeft 3 verdiepingen.

Wat is er in de buurt?

Bushalte op 220 meter, 3 minuten lopen. Supermarkt op 1,4 km, 5 minuten fietsen. Basisschool op 1,5 km, 6 minuten fietsen. Oprit snelweg op 2,7 km, 10 minuten fietsen. Treinstation Sneek Noord op 15,8 km, 24 minuten rijden. Treinstation Sneek op 16 km, 25 minuten rijden. Treinstation Akkrum op 16,1 km, 25 minuten rijden.

Hoe is het om in Sint Nicolaasga te wonen?

Er wonen ongeveer 3.360 mensen. In 34% van de huishoudens woont één persoon. 33% van de huishoudens is een gezin met kinderen.