van Dijklaan 20 1427 AE Amstelhoek
Over deze woning
-
Sinds vandaag op de markt
-
Valt in het hogere prijssegment in deze buurtVraagprijs per m² (€ 6.070) ligt 21% boven vergelijkbare verkopen (€ 5.037/m²)
De woning werd in 2007 grondig verbouwd, uitgebouwd en is sindsdien keurig onderhouden. Daardoor biedt het huis een fijne en verzorgde basis, terwijl juist de combinatie met het royale perceel en de ligging zorgt voor dat bijzondere gevoel van ruimte en vrijheid. Met drie slaapkamers en een grote verwarmde berging die rechtstreeks vanuit de woning bereikbaar is, is er bovendien volop praktisch gemak.
Maar misschien is het buiten wel waar deze woning écht weet te verrassen. Het perceel van maar liefst 355 m² biedt volop ruimte rondom de woning en de tuin is met zorg aangelegd. Aan het water ontstaat een heerlijk rustige en groene sfeer. Een kop koffie in de ochtendzon, een borrel aan het einde van de dag of gewoon even genieten van de rust en het uitzicht: hier krijgt het buitenleven vanzelf een extra dimensie. Vrijstaand wonen met water aan de tuin, midden in Amstelhoek — dat is toch nét even anders.
En dan de ligging. Die is werkelijk ideaal voor wie rust en bereikbaarheid graag combineert. U woont heerlijk rustig, terwijl het centrum van Uithoorn op loopafstand ligt. Mijdrecht ligt binnen vijf autominuten. Winkels, scholen, restaurants, terrassen en andere dagelijkse voorzieningen zijn dus dichtbij. Ook de uitvalswegen richting onder andere Amsterdam, Amstelveen en Utrecht zijn goed bereikbaar. Liever met het openbaar vervoer? Ook dat is hier bijzonder gemakkelijk. Op slechts circa 6 minuten lopen bevindt zich de halte van sneltram 25. Via Station Amsterdam Zuid reist u rechtstreeks verder richting Amsterdam. Zo woont u heerlijk buiten de drukte, maar bent u toch snel waar u moet zijn.
Deze charmante woning is daarmee een mooie combinatie van vrijheid, ruimte, water, rust en bereikbaarheid. Een charmant vrijstaand huis op een royaal perceel, met het gemak van Uithoorn en Mijdrecht om de hoek en Amsterdam binnen handbereik.
De indeling van deze unieke, vrijstaande woning is als volgt:
BEGANE GROND
Via de fraai aangelegde voortuin bereikt u de voordeur. Achter de voordeur bevindt zich de entree met de meterkast en een praktische garderobehoek. De gang vormt het centrale punt van de woning en geeft toegang tot de verschillende vertrekken, de trapopgang naar de eerste verdieping en het toilet met fonteintje. Een klein raam zorgt hier voor natuurlijk daglicht. Vanuit de gang zijn zowel de keuken als de woonkamer bereikbaar.
De woonkamer is heerlijk licht en sfeervol en beschikt over een fraaie houten vloer. Aan de voorzijde bevindt zich een gezellige voorkamer en-suite met een karakteristieke erker. Een heerlijke plek voor bijvoorbeeld een comfortabele leeshoek, een fijne werkplek of gewoon om rustig te genieten van het uitzicht op de straat en de omgeving. Aan de achterzijde is de woonkamer ruim en volledig op de tuin gericht. Hier zorgen de vele ramen voor een prachtige lichtinval en is een sfeervolle houtkachel het warme middelpunt van de ruimte. Via de openslaande deuren loopt u zo het terras en de tuin in. De combinatie van de houten vloer, de grote raampartijen, de houtkachel en het directe contact met de tuin geeft deze ruimte een bijzonder prettige sfeer.
De dichte keuken is in 2026 vernieuwd en is praktisch ingericht met aan twee zijden werk- en bergruimte. Aan de raamzijde bevindt zich een werkblad met onderkasten en lades, een spoelbak en natuurlijk fijn zicht naar buiten. Aan de rechterzijde is opnieuw een ruim werkblad met onder- en bovenkasten aanwezig, alsmede de koelkast. Eyecatcher is het Boretti Majestic fornuis, voorzien van vier pitten en een oven. Een keuken die niet alleen praktisch is, maar ook uitnodigt om uitgebreid te koken en gezellig samen te zijn. Onder de trap bevindt zich bovendien een handige kelderkast voor extra voorraad en opslag.
Vanuit de keuken is de grote berging van 25 m² bereikbaar. Deze ruimte is opvallend hoog en biedt daardoor volop mogelijkheden. Er is een aansluiting voor de wasmachine, een uitstortgootsteen en zowel een deur aan de voorzijde als een deur richting de tuin. Fietsen, tuinspullen, wasgoed of andere zaken kunnen hier gemakkelijk een plek krijgen. Maar de ruimte biedt ook interessante mogelijkheden voor de toekomst. Met de juiste plannen zou hier bijvoorbeeld een royale woon-/leefkeuken kunnen worden gerealiseerd, waardoor de woning nog meer als één geheel met de tuin kan gaan functioneren. De inpandige berging is binnendoor vanuit de woning bereikbaar. Hoewel deze ruimte in de praktijk onderdeel uitmaakt van het woongebruik, mag de oppervlakte volgens de branchebrede meetinstructie formeel niet tot de gebruiksoppervlakte wonen worden gerekend. De betreffende 25 m² zijn in de huidige opgave wel meegenomen in de woonoppervlakte.
VERDIEPING
Op de eerste verdieping komt u op de overloop, waar zich een praktische inbouwkast bevindt. Aan de achterzijde liggen twee slaapkamers. De kleinere slaapkamer is een fijne kamer voor bijvoorbeeld een kind, logé of thuiswerkplek. De grotere slaapkamer beschikt over een inbouwkast en heeft als extra pluspunt toegang tot het balkon. En daar is een leuk weetje aan verbonden: vanaf dit balkon heeft u bij helder weer goed zicht op de vallende sterren. Een bijzonder plekje om op een zwoele zomeravond nog even buiten te zitten. Ook zijn de slaapkamers aan de achterzijde hierdoor makkelijk uit te bouwen.
Aan de voorzijde bevindt zich de derde slaapkamer, eveneens voorzien van een handige inbouwkast. De badkamer heeft dankzij de dakkapel een prettige ruimtelijke uitstraling en is voorzien van een wastafel, handdoekenradiator en een karakteristieke granitovloer. Blikvanger is het Engels gietijzeren ligbad op pootjes – een heerlijk nostalgisch detail dat perfect past bij het karakter van de woning.
Vanaf de overloop is via een vlizotrap de bergvliering bereikbaar. Een praktische extra ruimte voor spullen die u niet dagelijks nodig heeft.
DE TUIN
En dan de tuin, want die verdient absoluut extra aandacht. Direct aan de woning ligt een houten vlonderterras, compleet met buitenkraan, vanwaar u heerlijk de groene tuin in kijkt. De tuin is met zorg aangelegd en heeft verschillende gezellige plekken. Er is ruimte voor een moestuin, volop groen en achterin staat een open houtschuur. Een ideale plek voor bijvoorbeeld de opslag van hout, de kano, SUP of andere spullen voor het buitenleven.
Het water aan de zijkant maakt deze tuin extra bijzonder. De schoeiing is verdeeld over twee niveaus en werd in 2008 vernieuwd. In de hoek van de tuin bevindt zich een gezellige plek met terras en een karakteristieke boom als sfeervol middelpunt. Dankzij de ligging van de tuin kunt u bovendien helemaal om de woning heen lopen, wat niet alleen praktisch is, maar ook zorgt voor een prettige ruimtelijkheid rondom het huis.
Aan de zijkant van de woning is nog een extra houtopslag aangebouwd. Ook de voortuin is fraai aangelegd en heeft onder andere een vijgenboom, waardoor al direct vanaf de straat een groene en sfeervolle indruk ontstaat.
Kortom: een woning met karakter, verrassend veel buitenruimte en volop mogelijkheden om er uw eigen fijne thuis van te maken. Een woning om verliefd op te worden? Kom kijken, ervaar de sfeer en ontdek zelf hoe bijzonder deze plek is!
Waarom is deze woning zo bijzonder? De pluspunten op een rij :
+ Vrijstaand wonen op maar liefst 355 m² eigen grond, in een rustige straat en toch dichtbij alle voorzieningen.
+ Sfeervolle, groene tuin aan het water, met vlonderterras, moestuin, houten schuur en meerdere fijne plekjes.
+ Opvallend licht wonen dankzij de vele ramen, met een karakteristieke erker, houten vloer, houtkachel en openslaande deuren naar de tuin.
+ Amsterdam verrassend dichtbij: slechts circa 6 minuten lopen naar sneltram 25.
+ Bijzondere details met karakter, zoals het Engelse gietijzeren ligbad op pootjes, het Boretti Majestic fornuis en het balkon met zicht op de sterrenhemel.
+ Extra brede dakgoten geven de woning niet alleen een karakteristieke uitstraling, maar zorgen in de zomer ook voor extra schaduw langs de gevel, waardoor de woning heerlijk koel blijft.
Omgeving en bereikbaarheid
De woning ligt in een rustige en kindvriendelijke buurt met veel groen en een actieve buurtvereniging. Op de grens van Noord Holland en Utrecht op loopafstand van de oude dorpskern van Uithoorn en de Amstel. Op het Amstelplein vindt je naast een grote supermarkt, ook een diversiteit aan winkelaanbod. Langs de Amstel zijn er naast het winkelaanbod ook een ruime keus aan gezellige terrassen en eetgelegenheden. Centraal gelegen nabij de N201, die van Haarlem naar Hilversum loopt, richting Schiphol kom je op de A4 en richting Vinkeveen op de A2. De bushalte op de Amstelkade brengt je in drie minuten naar het busstation in Uithoorn, van waaruit er bussen in de verschillende richtingen vertrek. Op ca. 6 minuten loopafstand is de sneltram bereikbaar die u binnen 30 minuten naar Station Zuid brengt.
Kenmerken
- Vraagprijs € 777.000 k.k. Hypotheekadvies
- Vraagprijs per m2 € 6.070
- Aangeboden sinds 3 uur
- Status Te koop
- Aanvaarding in overleg
-
- Soort woonhuis Eengezinswoning, Vrijstaande woning
- Bouwjaar 1951
- Soort dak Zadeldak
-
- Energielabel E
- Woonoppervlakte 128 m2
- Perceeloppervlakte 355 m2
- Inhoud 493 m3
- Aantal kamers 5 kamers (3 slaapkamers)
- Aantal badkamers 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen ligbad
- Aantal woonlagen 2 woonlagen
- Tuin rondom
- Balkon:
Verborgen prijsaanpassingen
Bekijk of van Dijklaan 20 eerder te koop heeft gestaan en ontdek de originele vraagprijs.Waardeontwikkeling
Hoe heeft de waarde van van Dijklaan 20 zich door de tijd ontwikkeld?+1% in waarde gestegen sinds 2025
Gebaseerd op 20 vergelijkbare woningen in de buurt
Maandlasten
Wat kost wonen in deze woning?
Vergelijk 30+ hypotheekverstrekkers en bereken eenvoudig je maximale hypotheek. Zie zo direct wat je maximaal kunt lenen voor een woning.
De Ronde Venen
De WOZ-waarde van van Dijklaan 20 is 612.000 euro met peildatum 01-01-2025. Deze waarde is 70% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde in de van Dijklaan en 6.7% hoger dan de realistische woningwaarde van van Dijklaan 20.
Buurt & Bereikbaarheid
Een beeld van Amstelhoek: hoe goed bereikbaar, hoe gewild en wat voor buurt het is.Bereikbaarheid in detail
-
Bushalte 0.14 km · 2 min. lopen
-
Snelweg afrit 2.51 km · 9 min. fietsen
-
Supermarkt 0.59 km · 8 min. lopen
-
Basisonderwijs 1.57 km · 6 min. fietsen
-
Schiphol Airport 11.93 km · Treinstation
-
Amsterdam Zuid 12.73 km · Treinstation
-
Amsterdam RAI 13.27 km · Treinstation
Afstanden zijn berekend in vogelvlucht. De werkelijke routes kunnen afwijken.
Markt & buurt
- Gem. vraagprijs buurt € 749.523
- Waardetrend afgelopen jaar -1.63%
- Gezinnen met kinderen 36%
Leefomgeving
Meetbare omgevingsfactoren die wooncomfort en gezondheid beïnvloeden.Alle huizen in de buurt Huispedia weet ook wat het huis van de buren waard is.
Vergelijkbare woningen
De realistische vraagprijs van van Dijklaan 20 in Amstelhoek ligt tussen de 547.000 en 601.000 euro. Deze waarde is 15.5% hoger dan de gemiddelde woningwaarde in de van Dijklaan. Met een vraagprijs van € 777.000 ligt deze dus hoger dan de realistische vraagprijs, ofwel de woning is hoog in de markt gezet. Meer weten over de actuele verkoopwaarde en toegang tot alle inzichten die alleen makelaars hebben over van Dijklaan 20? Bekijk Huispedia Plus.
Doe een gratis huischeck en ontdek risico's op tijd