Bartholomeus Diazstraat 54-2
Wat moet je bieden?
Drie manieren om te bieden op dit huis, met de winkans per bod.
Voorzichtig
40% kansCompetitief
60% kansSterk
80% kansOver deze woning
Is dit een goed moment om dit huis te kopen?
Een ideale woning voor starters of stedelijke genieters die comfortabel willen wonen in een levendige omgeving.
---
Indeling
Via het gemeenschappelijke trappenhuis bereik je het appartement op de tweede verdieping. Entree met hal en toegang tot alle vertrekken.
De lichte woonkamer bevindt zich aan de voorzijde en biedt een prettige leefruimte met veel daglicht. Vanuit de woonkamer is de tweede slaapkamer bereikbaar, ideaal als werkkamer, kinderkamer of logeerruimte.
De hoofdslaapkamer ligt rustig aan de achterzijde en beschikt over een grote raampartij, wat zorgt voor veel natuurlijk licht. Vanuit deze kamer is er toegang tot het balkon.
Ook de keuken bevindt zich aan de achterzijde en geeft eveneens toegang tot het balkon.
De badkamer is praktisch ingericht en voorzien van een douche, toilet en wastafel.
---
Eigendomssituatie — volledig eigendom na overdracht
De woning is momenteel gelegen op particulier erfpacht. Bij vaststellingsovereenkomst gesloten voor Rechtbank Amsterdam op 4 maart 2026 — ondertekend door beide partijen én de kantonrechter — is overeengekomen dat de erfpacht wordt afgekocht voor €45.000. Deze afkoop vindt plaats bij de notariële overdracht. Na betaling van de afkoopsom verkrijgt de woning de status van volledig eigendom op eigen grond. De koper ontvangt de woning daarmee vrij van erfpacht. De koper ontvangt daarmee VOLLEDIG EIGENDOM.
Dit betekent concreet voor de koper:
- De erfpacht wordt afgekocht bij de notariële overdracht
- De afkoopsom van €45.000 is volledig verwerkt in de vraagprijs van €420.000 k.k.
- De koper betaalt niet meer dan de overeengekomen koopsom
- Na overdracht is de woning volledig vrij van erfpacht en op eigen grond gelegen
- Er zijn geen canon, geen erfpachtverplichtingen en geen toekomstige onzekerheid
Let op: in het Kadaster staat de woning momenteel nog geregistreerd als erfpacht. Dit is correct en verwacht — de kadastrale registratie wordt automatisch gecorrigeerd bij de notariële overdracht.
Het proces-verbaal van Rechtbank Amsterdam (zaaknummer 11942875 CV EXPL 25-14942) is beschikbaar op verzoek. Wij sturen dit document graag toe aan serieuze gegadigden en hun adviseurs.
---
Onderhoud en isolatie
In 2012 is de woning uitgebreid geïsoleerd door wesselinkbouw.nl. De voorgevel is van binnenuit geïsoleerd met Kingspan Kooltherm K17 60mm, de achtergevel van buitenaf met Kingspan Kooltherm K5 80mm en de vloer met Kingspan Kooltherm vloerisolatieplaat 12cm (2 lagen).
In 2023 zijn door de VvE balkonreparaties uitgevoerd aan het gehele complex door RMK Dienstverlening, waaronder herstel van stalen steunbalken, balkonplafonds, balkonvloeren en wanden. De volledige kosten zijn voldaan door de VvE.
In oktober 2025 zijn door de VvE uitgebreide gevelwerkzaamheden uitgevoerd aan het gehele complex door RMK Dienstverlening. De gevel en schoorsteen zijn volledig gereinigd, opnieuw gevoegd, scheuren zijn hersteld en de gevel is geïmpregneerd. De gevel is hiermee voor de komende 10-15 jaar in uitstekende staat.
In 2026 zijn in de kruipruimte van het complex zwam en houtworm geconstateerd en volledig gesaneerd door Nooitmeerzwam. Alle aangetaste balken zijn vervangen en een gecertificeerde bodemafsluiter is aangebracht. Op de zwambestrijding geldt 15 jaar garantie, op de houtwormbestrijding 10 jaar garantie. De volledige kosten zijn voldaan door de VvE.
---
Actieve en goed onderhouden VvE
De VvE van Bartholomeus Diazstraat 54 bestaat uit 4 betrokken eigenaren die actief samenwerken aan het onderhoud en de kwaliteit van het complex. De afgelopen jaren zijn meerdere grootschalige werkzaamheden uitgevoerd en volledig bekostigd door de VvE.
De maandelijkse VvE-bijdrage bedraagt €120 per appartement. De VvE werkt met een meerjarenonderhoudsplan (MJOP) als basis voor toekomstig onderhoud.
Voor de koper betekent dit: een goed onderhouden complex, een actieve VvE en geen onverwachte grote kosten op korte termijn.
---
Kenmerken
- Woonoppervlakte ca. 49,5 m² (NEN2580 gemeten)
- Gelegen op eigen grond
- Energielabel C
- Balkon aan de achterzijde
- Actieve en kleinschalige VvE (4 leden)
- Servicekosten €120,- per maand
- Levering in overleg
- 2012: Isolatiewerkzaamheden uitgevoerd door wesselinkbouw.nl
- 2023: Balkonrenovatie uitgevoerd door RMK Dienstverlening
- 2025: Gevel volledig gerenoveerd en geïmpregneerd door RMK Dienstverlening
- 2026: Zwam- en houtwormvrije kruipruimte met garantie door Nooitmeerzwam
---
Bereikbaarheid
De woning is uitstekend bereikbaar met het openbaar vervoer. Tramlijnen 13 en 19 en buslijn 18 bieden snelle verbindingen naar onder andere Station Sloterdijk en Amsterdam Centraal. Met de auto ben je via de S105 en S106 binnen enkele minuten op de Ring A10.
Kenmerken
Overdracht
Bouw
Energie
Indeling
Onderhoud
Stond dit huis eerder te koop?
Eerdere vraagprijzen van dit huis, en wanneer het van de markt ging.
-
06-08-2026 · HuisportaalTerug op de markt€ 420.000
-
23-07-2026 · Van Huis Uit Makelaars B.V.Uit de verkoop
-
21-04-2026 · Van Huis Uit Makelaars B.V.Te koop
Bied op dit huis zonder teveel te betalen
- Biedadvies met winkans
- Je Coach, van bezichtiging tot bod
- Verkoopprijzen van vergelijkbare woningen
Wat is dit huis waard?
In de buurt stegen de huizenprijzen het afgelopen jaar met 1,8%.
Recent verkocht in de buurt
-
Cabralstraat 35-2 Verkocht sep 2026 · vraagprijs € 460.000Winnend bod
-
Cabralstraat 39-1 Verkocht jul 2026 · vraagprijs € 500.000Winnend bod
-
Bartholomeu. 35-3 Verkocht jul 2026 · vraagprijs € 545.000Winnend bod
-
Bied op objectieve data Met je kans op het huis bij elk bedrag.
-
Vergelijk soortgelijke woningen Inclusief over- en onderbieden.
-
Je eigen Coach Als enige echt aan jouw kant, van zoeken tot bod.
Maandlasten
Een schatting van al je vaste lasten. Pas de bedragen aan op je eigen situatie.
Vergelijk 30+ hypotheekverstrekkers en bereken eenvoudig je maximale hypotheek. Zie zo direct wat je maximaal kunt lenen voor een woning.
Huishouden
Tarieven 2026. OZB en watersysteemheffing over de WOZ-waarde van € 442.000 (peildatum 1-1-2025).
De WOZ-waarde van Bartholomeus Diazstraat 54-2 is 442.000 euro met peildatum 01-01-2025. Dit is 17.3% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde in de Bartholomeus Diazstraat en 9.4% lager dan de realistische woningwaarde van Bartholomeus Diazstraat 54-2.
Buurt & Bereikbaarheid
Bekijk alle details over de buurtIs dit een goede buurt om een huis te kopen?
Er komt hier ongeveer elke week een woning te koop. Ontdek hoe het is om hier een huis te bezitten.
Verkoopprijs per m2
De vraagprijs van deze woning ligt onder die van vergelijkbare woningen in deze buurt.
Bereikbaarheid in detail
- Bushalte 0.14 km · 2 min. lopen
- Snelweg afrit 1.13 km · 4 min. fietsen
- Supermarkt 0.08 km · 1 min. lopen
- Basisonderwijs 0.41 km · 5 min. lopen
- Amsterdam Lelylaan 2.48 km · Treinstation
- Amsterdam Sloterdijk 2.67 km · Treinstation
- Amsterdam Zuid 4.14 km · Treinstation
Afstanden zijn berekend in vogelvlucht. De werkelijke routes kunnen afwijken.
Demografie
Leefomgeving
Een groene buurt. Je hoort hier duidelijk geluid van buiten. De lucht is schoon.
Past deze omgeving bij jou?
Dat hangt af van wat jij belangrijk vindt.
-
een park om de hoek wilt Park of plantsoen op 60 meter.
-
het in de zomer graag koel hebt Bomen en parken koelen de buurt af.
-
gevoelig bent voor geluid Je hoort hier duidelijk geluid van buiten.
Rust
Let op geluidJe hoort hier geregeld geluid van buiten.
-
Veel verkeer overdag Je hoort het met het raam open of in de tuin.
-
Soms verkeer 's nachts Af en toe hoorbaar.
-
Soms vliegtuigen Vooral overdag en 's avonds hoorbaar.
Lucht
SchoonWeinig uitlaatgassen en fijnstof in de lucht.
-
Weinig uitlaatgassen Minder dan in de meeste buurten.
-
Weinig fijnstof Minder dan in de meeste buurten.
Groen en klimaat
GroenHet dichtstbijzijnde park of plantsoen ligt op 60 meter.
-
Iets warmer in de zomer De bebouwing houdt wat warmte vast.
-
Groen geeft verkoeling Bomen en parken maken het in de zomer merkbaar koeler.
Gebaseerd op meetmodellen. Wat je ter plekke merkt, kan afwijken.
Vergelijkbare woningen
Woningen van hetzelfde type en in dezelfde prijsklasse, het nieuwste aanbod eerst.
De realistische vraagprijs van Bartholomeus Diazstraat 54-2 in Amsterdam ligt tussen de 461.000 en 516.000 euro. Deze waarde is 6.4% hoger dan de gemiddelde waarde van woningen in de Bartholomeus Diazstraat. Met een vraagprijs van € 420.000 ligt deze dus lager dan de realistische vraagprijs, ofwel de woning is laag in de markt gezet. Wil je graag weten hoeveel je in dit geval zou moeten bieden op Bartholomeus Diazstraat 54-2? Ontdek het met Huispedia Plus en krijg direct inzichten die enkel makelaars hebben.
Veelgestelde vragen
Wat is Bartholomeus Diazstraat 54-2 waard?
Volgens de Huispedia Woningwaarde is de woning tussen € 461.000 en € 516.000 waard. Dat is een eerste schatting op basis van verkopen in de buurt, geen taxatie. De vraagprijs van € 420.000 is lager.
Is de vraagprijs per m² hoog voor deze buurt?
Nee, lager dan gewoonlijk. De vraagprijs is € 8.571 per m². Vergelijkbare woningen in de buurt kosten meestal rond € 9.529 per m². Deze woning is dus 10% goedkoper per m².
Gaan woningen hier vaak boven de vraagprijs weg?
Ja, vaak. 85% van de 21.956 vergelijkbare woningen die de afgelopen 4 jaar binnen 20 km zijn verkocht, ging boven de vraagprijs.
Hoe lang staat Bartholomeus Diazstraat 54-2 al te koop?
3 maanden, sinds 6 augustus 2026.
Hoe groot is de woning en hoe is die ingedeeld?
De woning is 49 m² groot. Er is een woonkamer en 2 slaapkamers. Er is 1 badkamer. Alles ligt op één verdieping.
Welk energielabel heeft de woning?
De woning heeft energielabel C. Labels lopen van A (zuinig) tot G (onzuinig). Geschatte energiekosten: ca. € 145 per maand. Isolatie: muurisolatie, dubbel glas (HR+ of HR++). Verwarming: cvketel. Cv-ketel bouwjaar: 2018.
Wat is er in de buurt?
Bushalte op 140 meter, 2 minuten lopen. Supermarkt op 80 meter, 1 minuut lopen. Basisschool op 410 meter, 5 minuten lopen. Oprit snelweg op 1,1 km, 4 minuten fietsen. Treinstation Amsterdam Lelylaan op 2,5 km, 9 minuten fietsen. Treinstation Amsterdam Sloterdijk op 2,7 km, 9 minuten fietsen. Treinstation Amsterdam Zuid op 4,1 km, 14 minuten fietsen.
Hoe is het om in Balboaplein e.o. te wonen?
Er wonen ongeveer 2.950 mensen. In 54% van de huishoudens woont één persoon. 17% van de huishoudens is een gezin met kinderen.